Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan

ASBÜ Rektörü

TYB Şeref Başkanı

TÜRKSOY Yazarlar Birliği Başkan V.

Pursaklar Kent Konseyi Başkanı

Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan

ASBÜ Rektörü

TYB Şeref Başkanı

TÜRKSOY Yazarlar Birliği Başkan V.

Pursaklar Kent Konseyi Başkanı

Faaliyetlerim

13 Aralık 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Arıcan’dan Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Özvar’a Ziyaret

12 Aralık 2025 Cuma günü Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve Ankara Yıldırım Beyazıt…

23 Kasım 2025 Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın ASBÜ Ziyareti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından 21 Kasım 2025 Cuma günü Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine (ASBÜ) kapsamlı…

18 Kasım 2025 “Türk Dünyası Çalışmalarının Sürekliliği, Verimliliği ve Kurumlar Arası Koordinasyonu Üzerine Düşünceler” Yuvarlak Masa Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi

Türk Devletleri Teşkilatı Türk Akademisi tarafından, Akademinin kuruluşunun on beşinci yılı etkinlikleri kapsamında “Türk Dünyası Çalışmalarının Sürekliliği, Verimliliği ve Kurumlar…

12 Kasım 2025 ASBÜ Heyetinden Portekiz Büyükelçiliğine Ziyaret

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) heyeti, Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Web Summit 2025 etkinliği kapsamında Türkiye’nin Portekiz Büyükelçiliğini ziyaret etti….

8 Kasım 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’dan KKTC Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı’ya Ziyaret

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen 5. Manas Forumu – “Bölgesel ve Küresel Gelişmeler Bağlamında Türk Dünyası” Uluslararası Konferansı vesilesiyle KKTC’de…

8 Kasım 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’dan KKTC Cumhurbaşkanı Tufan Erhürman’a Ziyaret

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen 5. Manas Forumu – “Bölgesel ve Küresel Gelişmeler Bağlamında Türk Dünyası” Uluslararası Konferansı dolayısıyla KKTC’de…

7 Kasım 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Arıcan KKTC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ile Görüştü

5. Manas Forumu – “Bölgesel ve Küresel Gelişmeler Bağlamında Türk Dünyası” Uluslararası Konferansı vesilesiyle KKTC’de bulunan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi…

7 Kasım 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Arıcan KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu Görüşmesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen 5. Manas Forumu – “Bölgesel ve Küresel Gelişmeler Bağlamında Türk Dünyası” Uluslararası Konferansı vesilesiyle KKTC’de…

31 Ekim 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kâzım Arıcan Cumhuriyetin 102’nci Yılı Resepsiyonuna Katıldı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 102’nci yılı dolayısıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen resepsiyona, Ankara’daki üniversite rektörleriyle birlikte Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof….

29 Ekim 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’dan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne Ziyaret

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Rektörü Prof. Dr. Akın…

28 Ekim 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve Kemaliye Kaymakamı Emirhan Arıkan Arasındaki Görüşme

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Vefatının 50. Yılında Nurettin Topçu Uluslararası Bilgi Şöleni kapsamında…

28 Ekim 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’dan Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım’a Ziyaret

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallar Heyeti Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ı…

28 Ekim 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’dan Erzincan Belediyesine Ziyaret

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette,…

28 Ekim 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’dan Erzincan Valiliğine Ziyaret

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ile Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nezir Gül,…

25 Ekim 2025 Erzurum Valiliği Ziyareti

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım ARICAN, Prof. Dr. Mustafa ORÇAN, Prof. Dr. M. Enes KALA,…

25 Ekim 2025 Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ziyareti

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Prof….

20 Ekim 2025 ASBÜ ile Ticaret Bakanlığı Arasında Eğitim Hizmetleri İhracatına Yönelik İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) ile Ticaret Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen “Eğitim Sektöründe Hizmet İhracatı Destekleri Toplantısı”, 20 Ekim 2025…

16 Ekim 2025 ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’dan YEE Tunus Koordinatörlüğüne Ziyaret

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Tunus’ta yürüttüğü temaslar kapsamında Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Tunus…

15 Ekim 2025 “Küreselleşme ve Yeni Çağın Krizleri” Üzerine Seminer ve Kitap Tanıtım Etkinliği”

“Küreselleşme ve Yeni Çağın Krizleri” Üzerine Seminer ve Kitap Tanıtım Etkinliği Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından, Japon akademisyen Prof. Dr….

13 Ekim 2025 ASBÜ Tunus’ta Düzenlenen “Beşinci Türk-Arap Üniversite Rektörleri Kongresi ve Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı”nda Yer Aldı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ), Türkiye ile Arap dünyası arasındaki akademik iş birliğini güçlendirme hedefiyle Tunus’ta gerçekleştirilen iki önemli uluslararası…

Languages »